بلاگ

ارتباط بین افسردگی و بیماری قلبی عروقی

ارتباط بین افسردگی و بیماری قلبی عروقی

ارتباط بین افسردگی و بیماری قلبی عروقی

افزایش خطر بیماری عروق کرونی و عواقب حاد قلبی عروقی مانند انفارکتوس میوکارد، نارسایی احتقانی قلب و فشارخون سیستولیک منفرد مرتبط است. عوارض و مرگ‌ومیر در بیماران مبتلابه بیماری‌های قلبی عروقی و افسردگی به‌طور قابل‌توجهی بیشتر از بیماران مبتلابه بیماری‌های قلبی عروقی است که افسرده نیستند. مکانیسم‌های پاتوفیزیولوژیکی مختلف ممکن است زمینه‌ساز خطر بیماری قلبی عروقی در بیماران مبتلابه افسردگی باشد: افزایش التهاب. افزایش حساسیت به لخته شدن خون (به دلیل تغییرات در مراحل مختلف آبشار لخته شدن، ازجمله فعال شدن و تجمع پلاکت‌ها). استرس اکسیداتیو؛ کم‌کاری تیروئید تحت بالینی؛ بیش فعالی سیستم سمپاتو-آدرنومدولاری و محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال؛ کاهش تعداد سلول‌های پیش ساز اندوتلیال در گردش و فرآیندهای ترمیم شریانی مرتبط. کاهش تنوع ضربان قلب؛ و وجود عوامل ژنتیکی شناسایی زودهنگام بیماران مبتلابه افسردگی در معرض خطر بیماری‌های قلبی عروقی و همچنین پیشگیری و درمان مناسب بیماری‌های قلبی عروقی در این بیماران، هدف مهم و دست‌یافتنی است. بااین‌حال، مطالعات کافی برای تعیین رژیم‌درمانی بهینه برای بیماران مبتلابه افسردگی و اختلالات قلبی عروقی موردنیاز است.

کاهش تنوع ضربان قلب؛ و وجود عوامل ژنتیکی شناسایی زودهنگام بیماران مبتلابه افسردگی در معرض خطر بیماری‌های قلبی عروقی و همچنین پیشگیری و درمان مناسب بیماری‌های قلبی عروقی در این بیماران، هدف مهم و دست‌یافتنی است. بااین‌حال، مطالعات کافی برای تعیین رژیم‌درمانی بهینه برای بیماران مبتلابه افسردگی و اختلالات قلبی عروقی موردنیاز است. کاهش تنوع ضربان قلب؛ و وجود عوامل ژنتیکی شناسایی زودهنگام بیماران مبتلابه افسردگی در معرض خطر بیماری‌های قلبی عروقی و همچنین پیشگیری و درمان مناسب بیماری‌های قلبی عروقی در این بیماران، هدف مهم و دست‌یافتنی است. بااین‌حال، مطالعات کافی برای تعیین رژیم‌درمانی بهینه برای بیماران مبتلابه افسردگی و اختلالات قلبی عروقی موردنیاز است

حملات قلبی در بیماران 20 تا 30 ساله در حال افزایش است

چندی پیش، حملات قلبی در درجه اول مشکلی بود که افراد مسن با آن مواجه بودند. به‌ندرت پیش می‌آمد که افراد کمتر از 40 سال دچار حمله قلبی شوند. اکنون از هر 5 بیمار حمله قلبی 1 نفر کمتر از 40 سال سن دارد.

 

فقط به این دلیل که جوان‌تر هستید، بعد از حمله قلبی، دیدگاه شما بهتر نیست. بیمارانی که در 20 یا 30 سالگی دچار حمله قلبی می‌شوند، با خطرات مشابهی با بیماران مسن مواجه هستند. هنگامی‌که اولین حمله قلبی را تجربه کردید، بدون در نظر گرفتن سن خود، شانس مرگ براثر دومین حمله قلبی یا سکته مغزی را خواهید داشت.

ارتباط بین افسردگی و بیماری قلبی عروقی

ارتباط بین افسردگی و بیماری قلبی عروقی

 

بیماران مبتلابه دیابت همچنین احتمال بیشتری برای ابتلا به سایر بیماری‌های مزمن سلامتی دارند که خطر حمله قلبی را به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌دهد، ازجمله فشارخون بالا و کلسترول بالا.

 

بزرگ‌سالان جوان به‌طور فزاینده‌ای مبتلابه فشارخون بالا تشخیص داده می‌شوند

در میان تمام مواردی که در بروز حملات قلبی در بزرگ‌سالان جوان نقش دارد، کشیدن سیگار یکی از مهم‌ترین عوامل خطر است. خطر حمله قلبی شما به نسبت مستقیم با تعداد سیگارهایی که می‌کشید افزایش می‌یابد. مصرف یک بسته سیگار در روز در مقایسه با افراد غیر سیگاری بیش از دو برابر خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهد.

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید

 

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.